wtorek, 6 października 2015

Dokumenty

W mojej agencji wszystkie dokumenty należy dostarczyć dopiero po znalezieniu rodziny. Dlatego też ja się z tym nie spieszyłam. I załatwiałam to całkiem niedawno. 

Zaświadczenie od lekarza

Na szczęście ja nie natrafiłam tutaj na żadne trudności. Udałam się do mojej przychodni wraz z kartą szczepień, książeczką zdrowia i kartą zdrowia ze szkoły. Czyli wszystkimi możliwymi dokumentami dotyczącymi mojego zdrowia, które znalazłam w domu. Zarejestrowałam się do mojej lekarki i wszystko i pięknie wypełniła. No dobra trochę to zajęło, ale ciężko było znaleźć niektóre szczepienia. 
Naczytałam się kilku historii o tym, że lekarze nie chcieli wypełniać tych dokumentów. Nie wiem czy u mnie wynikało to z tego, że mam fajną lekarkę, czy tego, że jest też dyrektorem przychodni.
A tak wygląda ten druk w Cultural Care.Zaświadczenie o niekaralności

To jest dość prosta sprawa. Ale, żeby ułatwić Wam ją jeszcze bardziej polecam skorzystać ze strony https://ewnioski.pl/formularze/zaswiadczenie-o-niekaralnosci/informacje. Tutaj wpisujecie swoje dane i później dostajecie na maila gotowe do wydrukowania zaświadczenie. Teraz pozostaje już tylko udać się do sądu, uiścić opłatę i udać się do pokoju lub okienka (zależy od sądu) gdzie dostaniecie pieczątkę, że nie figurujecie w Krajowym Rejestrze Karnym. 
Oczywiście jak przystało na Kielecki sąd nie obyło się bez awantury :p To nie był mój pierwszy raz, kiedy musiałam uzyskać takie zaświadczenie. Dlatego też wiedziałam, że akurat w tym dziale pracuje jedna bardzo niemiła pani. Jak coś jest nie tak, to zamiast pomóc osobie, która przyszła, ta oczywiście musi zrzędzić. Specjalnie dzwoniłam do agencji czy mam zaznaczyć tylko kartotekę karną czy wszystkie trzy. Dostałam odpowiedź, że lepiej wszystkie. Tak też zrobiłam. A ta kobieta oczywiście musi się o to doczepić. A po co pani aż trzy itd. A tak na prawdę dla niej to jest minuta więcej roboty, no ale ponarzekać trzeba.

Międzynarodowe prawo jazdy

Do agencji musiałam wysłać tylko ksero mojego polskiego prawa jazdy, ale wiadomo, że i tak muszę wyrobić międzynarodowe prawo jazdy, aby móc jeździć w USA.
Znowu posłużę się dla Was podpowiedzią, że wniosek można wypełnić tutaj https://formularz.ewnioski.pl/wniosek-o-wydanie-miedzynarodowego-prawa-jazdy. 
Ja wypełniłam tradycyjnie własnoręcznie w urzędzie miasta. Jak już mamy wypełniony wniosek należy pójść do kasy urzędu i uiścić opłatę w wysokości 35 zł. Następnie udać się do pokoju w wydziale komunikacji wraz z wnioskiem, potwierdzeniem opłaty oraz zdjęciem. Ja złożyłam wniosek w czwartek a do odbioru był już w poniedziałek. Także nie zajmuje to wiele czasu.


Do tego dorzuciłam jeszcze ksero świadectwa ukończenie liceum i wszystko razem wysłałam do agencji. 

Na koniec chciałam się z Wami podzielić traumatycznymi wydarzeniami z ostatniej soboty. Jechałam sobie spokojnie przez miasto. Powoli ruszałam ze skrzyżowania, 2 samochody przede mną przejechały już na zielonym. Aż tu nagle jakiś pajac prawie we mnie wjechał, bo zachciało mu się przejeżdżać na czerwonym. Na dodatek gadał przez telefon, a prowadził busa wypełnionego ludźmi. Ja oczywiście po hamulcach, aż mi samochód zgasł na środku skrzyżowania. Na szczęście nic się nie stało, ale miałam duszę na ramieniu. Ktoś mi powie dlaczego tacy debile jeżdżą po mieście i jeszcze przewożą innych ludzi?

1 komentarz:

Paula pisze...

Niestety nie brakuje u nas piratów drogowych, ważne że Ci się nic nie stało:) Notka na pewno przyda się początkującym :)
Pozdrawiam